Kanal 7 TV de Çubuk Turşusu'nun Sırrının Peşindeydi

2013-01-15 21:19:00
Kanal 7 TV de  Çubuk Turşusunun Sırrının Peşindeydi |  görsel 1

KANAL 7 TV DE ÇUBUK TURŞUSUNUN SIRRININ PEŞİNDEYDİ

Samanyolu Tv'de Turgay BAŞYAYLA'nın sunduğu "Davetsiz Misafir" isimli gezi programından sonra şimdide Kanal7 Tv'den Osman YILDIRIM'ın sunduğu  "Gezebilsem" isimli program da Çubuk'u ve Çubuk Turşusu'nu tanıttı.

Kanal  7 Tv de Çubuk Turşusu'nun Sırrının Peşindeydi

Peki Bulabildi mi?


Osman Yıldırım’ın sunduğu Kanal 7’nin gezi programı Gezebilsem geçen hafta,  1402 yılında Ankara savaşının yapıldığı   Ankara'nın Çubuk ilçesindeydi. Çubuk halkının muhteşem ev yapımı ekmekleri, baklavaları, yazma çörekleri, Seymenlerin düzenlediği geceden eğlenceli görüntüler ve söyleşilerin yanı sıra Gezebilsem’de Osman Yıldırım Çubuk’un meşhur turşusunun sırrını öğrenmeye çalıştı.

Sempatik sunumuyla Kanal 7’de ekranlara gelen Gezebilsem’de  izleyenler;  Çubuk halkının muhteşem ev yapımı ekmeklerini, baklavalarını, yazma çöreklerini ve meşhur çubuk turşusunun yapımını ekranlara getirdi. Yıllardır turşu yapan ustalardan çubuk turşusu'nun sırrını öğrenmeye çalıştı.

İşte Çubuk Turşusu'nun Sırrı: Çubuk turşusu'nun lezzeti bu bölgede yetişen sebze ve meyvelerden geliyor.

Programda  yöresel ev ekmeği ve ev baklavası yapımı sırasında geçen keyifli sohbetlerin yanısıra , Çubuk ilçesinin ressamı Halil Basri’nin el işleri sanatı, sulu boya ve yağlı boya resimleri  , Ankara'nın efeleri Seymenlerin düzenlediği geceye de katılan Osman Yıldırım’ın Seymen kıyafetiyle oynadığı halk oyunları programa renk kattı. Programda ayrıca, Ankara'nın yanı başındaki Çubuk’taki  tabiat harikası Karagöl 'den görüntüler  ekranlara geldi.

 

 

 

Etiket: çubuk turşusu, çubuk , turşu, turşusu, kanal 7, çubuk , gezebilsem, osman yıldırım, çubuktaydı, çubuku tanıttı, çubuk turşusunu tanıttı, çubuk turşusu ulusal kanallarda, çubuk turşusu tanıtıldı, turşu , meşhur çubuk turşusu, en meşhur turşu, en meşhur turşucu, en iyi turşu üreticisi, en iyi turşucu, internette turşu, toptan turşu, turşu satışı, turşu nerden alınır, çubuk turşusu nerden alınır

0
0
0
Yorum Yaz