Çubuk Turşu Festivali 2013

2013-08-31 18:15:00
Çubuk Turşu Festivali 2013 |  görsel 1

ÇUBUK TURŞU FESTİVALİ- 2013

ÇUBUK TURŞU VE KÜLTÜR FESTİVALİ (12-13-14-15 Eylül 2013)

İç  Anadolu'nun ve Ankara'nın en büyük festivali için geri sayım başladı. 12-15 Eylül 2013 tarihleri arasında 9.su düzenlenecek olan Çubuk Turşu ve Kültür Festivali'nin bu yıl da çok renkli geçmesi bekleniyor. İlçede festival için belediyeden kamu kurumlarına, sivil toplum kuruluşlarından turşu üreticilerine hummalı bir çalışma yürütülüyor. Belediye ilçenin cadde  ve sokaklarını festival için güzelleştirirken, turşu üreticileri de çeşit çeşit turşuları festivale yetiştirmeye çalışıyor.

Çubuk Turşu ve Kültür Festivali için hazırlıkları bizzat takip eden  Çubuk Belediye Başkanı Lokman ÖZDEN Çubuk ilçesi için büyük öneme sahip festival için şunları söyledi:

"Festivali düzenlemekteki esas amacımız, ilçemizi Türkiye ile birlikte dünyaya en iyi şekilde tanıtmak ve ilçemize ekonomik girdiler sağlamaktır. Bu anlamda da düzenlediğimiz festivalimiz, diğer festivallerden bariz bir şekilde ayrılmaktadır. İlçemizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla vatandaşlarımızın birlikte düzenlediği festivalimizi bu yıl Allah nasip ederse, 12-15 Eylül 2013 tarihlerinde yine 4 gün olarak düzenlemeye karar verdik. Bu yıl da hazırlıklarımıza her yıl olduğu gibi erken başladık. İlçemizde tüm vatandaşlarımız festival için hummalı bir şekilde hazırlık yapıyor. Salatalık ve sebze hasadı başlarken, üreticilerimiz de turşu yapımına başladı. Belediye olarak bizde festivalin programıyla ilgili hazırlıklara devam ediyoruz. Amacımız ilçemizin festivalini en iyi şekilde, en başarılı şekilde tüm ilçe halkının canı gönülden katılımıyla tamamlamaktır. Tüm Ankaralıları festivalimize davet ediyoruz" dedi.

Çubuk'un önde gelen turşu üreticilerinden olan Çubuk Zavrak Turşuları adına konuşan Hasan IŞIK ise; her yıl olduğu gibi bu yıl da festival için geceli gündüzlü çalıştıklarını, salatalık turşusundan kelek turşusuna, biber turşusundan armut turşusuna, patlıcan turşusundan dağ eriği turşusuna yaklaşık 30 çeşit turşuyu festivalde ziyaretçilerin beğenisine sunacaklarını ifade ederek, tüm turşu severleri festivalimize davet ediyoruz". dedi

 

Etiket: Çubuk turşu festivali 2013, çubuk turşu ve kültür festivali 2013, turşu festivali ne zaman, çubuk turşu festivali ne zaman yapılacak, çubuk turşu festivali hangi tarihlerde yapılacak, Ankara çubuk turşu festivali, ankara turşu festivali, 2013 çubuk turşu festivali, en iyi turşucu hangisi , en iyi turşu üreticisi hangisi, en lezzetli turşu hangisi, çubuk turşusu nerden alınır, çubuk turşusu nerede satılır

0
0
0
Yorum Yaz