Çubuk Turşu Festivali 2012

2012-08-28 13:25:00
Çubuk Turşu Festivali 2012 |  görsel 1

8. ÇUBUK TURŞU FESTİVALİ  (2012)

 

8.Çubuk Turşu ve  Kültür Festivali ( Şenliği ) Ne Zaman Yapılacak?

 

Bu yıl 8.si yapılacak Turşu ve Kültür Festivali’nin  13-16 Eylül tarihlerinde düzenleneceği açıklandı. Ayrıca  ‘8.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Şenliği’nde kurulacak 230 stantların satışına da başlandı.

Yurdun çeşitli illerinden vatandaşların ve Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali'nde festival yerine bu sene Türkçe kelime olan şenlik kullanılacak. İlçe halkı ile birlikte Çubuk Belediyesi'nin düzenlediği şenlik, vatandaşlara yine unutulmaz bir eğlence fırsatı sunmakla birlikte açılan stantlarla ilçede üretilen yöresel ürünlerin satışı yapılacak. Atatürk, PTT, Kıbrıs caddeleri ile Atatürk Parkı gibi geniş bir alanda eğlenceden konserlere, alışverişten yarışmalara kadar pek çok etkinliğin düzenleneceği şenlikte sahne alacak sanatçılarda belirlendi.

 

Şenliğe Katılacak Sanatçılar Kimler?

             

Bu yıl şenliğimizde sahne alacak yerel ve ulusal onlarca sanatçının yanında, Uğur Işılak ve Zara gibi ünlü sanatçılarda şenliğe renk katacak.

Başkan Özden, Ankara ile birlikte tüm Türkiye'yi yılın en son şenliği için Çubuk'a davet etti.

Çubuk'un önde gelen Turşu Üreticilerinden Çubuk Zavrak Turşuları adına açıklama yapan Hasan IŞIK , bu yıl da Turşu festivalinin çok renkli geçeceğini, kendilerinin bu sene de geniş bir stant ile turşuları ziyaretçilerin beğenisine sunacaklarını belirtti.

 

Etiket: 8.cubuk turşu ve kültür şenliği, çubuk turşu festivali , çubuk turşu festivali 2012, turşu festivali, çubuk turşu festivali ne zaman, çubuk turşu festivalinde hangi sanatçılar gelecek, ankara çubuk turşu festivali, turşu şenliği, turşu üreticileri, turşu firmaları, çubuk turşusu nerden alınır

0
0
0
Yorum Yaz